date_range پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۵۱:۰۰ ق.ظ

روحانی: خواندن تاریخ کافی نیست

روحانی: خواندن تاریخ کافی نیست
منبع خبر: ایمنا

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان گفت: تاریخ را باید با گوشت و خون حس کرد، حس کردن تجربیات زندگی در گذشته است که تفاوت یک فرد تاریخ‌دان را با تاریخ خوان مشخص می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا ، رضا روحانی در همایش "پاسخ به تاریخ؛ مسئولیت یا دغدغه اصفهانی بودن؟" اظهار کرد: به عنوان یک فرد علاقمند ایده و آکادمیک پیشنهاد تلفیق تاریخ و پزشکی را می دهم، در گذشته پزشکان از جنس حکمت بودند و آن ها را حکیم می خواندند، یک حکیم علاوه بر حوزه‌های درمانی بر حوزه های فلسفی، جغرافیایی و تاریخی نیز تسلط دارد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: دانش پزشکان در حوزه‌های مختلف علم باعث می‌شد تا بسیاری از مشکلات فرد بیمار را از روی چهره و یا حالات او تشخیص دهند. پزشک امروزی دیگر حکیم قدیمی نیست و نیاز به تجربه دارد تا به حکمت و جهان بینی برسد.

وی با بیان اینکه "صرف خواندن تاریخ کافی نیست، باید تاریخ را با گوشت و خون زندگی و حس کرد، خاطرنشان کرد: حس کردن تجربیات زندگی در گذشته است که تفاوت یک فرد تاریخ‌دان را با تاریخ خوان مشخص می‌کند.

روحانی ادامه داد: نظریه نسبیت را انیشتین در صد صفحه نظریه نوشت و ارائه کرد، اما بسیاری از دانشمندان پس از او تا هزاران صفحه برای توضیح این نظریه نوشتند، البته انیشتین با دانش و علم نوشت و همان ۱۰۰ صفحه برای او کافی بود.

نمایش موجودیت‌ها