date_range چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۳۹:۰۰ ب.ظ

مراسم سومین روز درگذشت هنرمند گیلانی

مراسم سومین روز درگذشت هنرمند گیلانی
منبع خبر: صدا و سیما

مراسم سومین روز درگذشت فرهاد پاک‌سرشت امروز در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا رشت برگزار شد

مراسم سومین روز درگذشت هنرمند گیلانیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان در این مراسم که جمعی از مسئولان استان ، هنرمندان و دیگر اقشار جامعه حضور داشتند نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت : فرهاد پاک سرشت از جمله هنرمندانی بود که به استان خود عشق می ورزید و در زمان حیات خود تلاش کرد قدمت فرهنگی و تاریخی غنی گیلان را با زبان هنر به تصویر کشانده و در قالب فیلم ، سریال و زبان شعر به مردم عرضه کند .
حجت الاسلام و المسلمین مهدی افتخاری افزود : آثار هنرمند همچون زبان گویایی است که بعد از مرگ وی ، نام و یاد او را زنده نگه می دارد و مرحوم پاک سرشت از این دسته هنرمندان است که نامش همیشه زنده می ماند. 
وی از فرهاد پاک سرشت به عنوان هنرمند ارزنده گیلانی و صاحب سبک یاد کرد و افزود: از آنجا که فرهاد پاک سرشت به گیلان علاقمند بود، در طول دوران هنری اش حاضر نشد به هیچ قیمتی از استان خود فاصله بگیرد و هنر خود را در زمینه توسعه و ارتقائ استان خود به کار گرفت.
 فرهاد پاک سرشت در سال ۱۳۳۶ در شهرستان فومن متولد شد و در زمینه نویسندگی ، کارگردانی تئاتر و تلویزیون و سرودن شعرهای فولکلور فعالیت می‌کرد.
این هنرمند گیلانی ۲۷ خرداد ۱۳۹۸براثر سرطان در بیمارستان آریای رشت درگذشت.
نویسندگی نمایش های بار دیگر باران ، یک پنجره برای دیدن ، شب بلند مختار ، چهارشنبه خاتون ، مرغابی در شب ساتچمه ، اویستی ، یک جای پرت و نویسندگی فیلم نامه و کارگردان مجموعه ها و فیلم های داستانی همچون  فرشته ها نمی میرند ، آن سنگ گران ، مسلخ ، فردا روشن است ، تنگامه ، خانه اجدادی ، ایست و گلاب از جمله آثار فرهاد پاک سرشت هنرمند گیلانی است.

تصویرها
مراسم سومین روز درگذشت هنرمند گیلانی
نمایش موجودیت‌ها