date_range پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۴۵:۰۰ ق.ظ

در مراسم بزرگداشت حسن مسرت؛ 2 کتاب نویسنده و پژوهشگر معاصر یزد رونمایی شد

در مراسم بزرگداشت حسن مسرت؛ 2 کتاب نویسنده و پژوهشگر معاصر یزد رونمایی شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر

یزد دو کتاب از نویسنده و پژوهشگر معاصر یزد، حسین مسرت، در مراسم بزرگداشت وی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مراسم بزرگداشت حسین مسرت، نویسنده و پژوهشگر یزدی امشب در سالن همایش‌های هلال احمر یزد برگزار و از دو کتاب وی رونمایی شد.

این مراسم با همکاری انجمن های ادبی استان یزد در قالب برنامه عصر کتاب با عنوان کاریز فرهنگ برگزار شد و دو کتاب این نویسنده شامل کاریز فرهنگ و یادگار قلم رونمایی شد.

نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب ایران در این مراسم اظهار داشت: نویسندگان مهندسان روح بشر هستند و در زیست فرهنگی نیازمند افرادی همچون حسین مسرت هستیم.

وی تاکید کرد: مسرت از چهره‌های ماندگار استان یزد است و باید قدردان چنین افرادی بود زیرا آنها فرهنگ و آیین و سنن یزد را زنده نگاه داشته اند و تلاش آنها انتقال این فرهنگ به نسل‌های آینده است.

سید سعید میرمحمد صادق، تاریخ‌نگار و نسخه‌شناس نامی کشور نیز در این مراسم، یزد پژوهی حسین مسرت را ارزشمند خواند و اظهار داشت: مسرت در نسخه شناسی متبحر است.

وی از حسین مسرت به عنوان مبدع هفته کتاب یاد کرد و افزود: او خدمات ارزشمندی به کتاب و کتابخوانی استان و کشور کرده است.

اصغر دادبه، استاد برجسته دانشگاه تهران نیز در این مراسم به سابقه فعالیت ۳۰ ساله حسین مسرت اشاره کرد و گفت: این سابقه قابل انکار نیست و خدماتی که داشته های یزد کرده، کم‌نظیر است.

وی عنوان کرد: باقیمانده فرهنگ یزد، فردی اهل کار و دردمند مانند حسین مسرت را تربیت خواهد کرد و امثال حسین مسرت با همه محدودیت‌هایی که وجود دارد، بدون هیچ حقوقی منت بر سر فرهنگ یزد می‌گذارند.

دادبه با طرح این سئوال که امروز چند نفر علاقمند مانند حسین مسرت می‌شناسید، افزود: نا امید نیستم اما در این زمینه احساس خطر می‌کنم.

در این مراسم از تلاش‌های حسین مسرت، نویسنده و پژوهشگر یزدی تجلیل شد و مستندی در مورد وی نیز به نمایش درآمد.

نمایش موجودیت‌ها