date_range پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۳۲:۰۰ ق.ظ

معاون استاندار یزد: «مسرت» نگران فراموشی کوچه‌های آشتی‌کنان یزد است

معاون استاندار یزد: «مسرت» نگران فراموشی کوچه‌های آشتی‌کنان یزد است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

یزد معاون استاندار یزد با تجلیل از مقام حسین مسرت، نویسنده و محقق یزدی گفت: مسرت نگران فراموشی کوچه‌های آشتی‌کنان یزد است.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد ترحمی امشب در مراسم بزرگداشت حسین مسرت، نویسنده و محقق معاصر یزدی اظهار داشت: سال‌ها تلاش در حوزه کتاب و اندیشه شایسته تقدیر است و این اقدام باید در استان یزد به شکل مدون‌تری دنبال شود.

وی با اشاره به مطالعه برخی کتب حسین مسرت، افزود: نگاه حسین مسرت، دیدگاه‌های آینده یزد است و این دیدگاه‌های بسیار ارزشمند و در بسیاری از موارد راهگشای مسائل استان خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه کار مسرت از جنس دغدغه و دردمندی است، بیان کرد: کار مسرت دغدغه فرهنگ و ادبیات یزد است.

ترحمی همچنین با اشاره به تحقیقات بسیار خوبی که توسط حسین مسرت درباره فرهنگ، آداب و رسوم و حتی معماری یزد انجام شده است، خاطرنشان کرد: مسرت نگران فراموشی کوچه‌های آشتی‌کنان یزد است.

وی ادامه داد: با مطالعه کتاب‌های مسرت می‌توان با اعماق یزد و تاریخ بی‌بدیل آن آشنا شد و همین ویژگی است که حسین مسرت را شایسته تقدیر و تحسین می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تاکید کرد: یزد از این دست محققان، نویسندگان و پژوهشگران فرهنگ عامه بسیار دارد که لازم است آنها را شناسایی و برای ماندگار کردن آنها در خاطرات مردم، از آنها تجلیل شود.

ترحمی تصریح کرد: مردم یزد حق دارند با مفاخر استان خود آشنا شوند و به طور قطع مفاخر معاصر نیز افتخار یزد و یزدی‌ها در ادوار حال و آینده خواهند بود.

به گزارش مهر، در این مراسم با حضور جمعی از نویسندگان، اساتید دانشگاه، مسئولان استان یزد و … از تلاش‌های حسین مسرت، نویسنده و پژوهشگر یزدی تجلیل شد.

نمایش موجودیت‌ها